Lähiperuna mahtuu pieneenkin budjettiin – Satovarmuuden kannalta olisi hyvä, jos kuluttajat käyttäisivät useita lajikkeita

Jos lähiruoka maksaa 70 senttiä kilolta, sitä ei voi moittia kalliiksi. Lähellä kasvatettua perunaa on myös hyvin saatavilla lähes kaupasta kuin kaupasta. Perunaa kannattaakin opetella käyttämään monessa muodossa ja monenlaisia lajikkeita.
TERVE!

Tämä sisältö on lehden tilaajille.
YU DIGI tutustumistarjous 8 viikkoa 3,90 €.