Onnittelut valmistuville! – Listasimme Ylöjärven Tredusta valmistuvat ammattilaiset sekä muista Tredun toimipisteistä valmistuvat ylöjärveläiset

Nimilistaan on listattu sekä Ylöjärven Tredun toimipisteistä valmistuvat että muista Tredun toimipisteistä valmistuvat ylöjärveläiset opiskelijat.

Tredun Ylöjärven toimipisteestä (Valo) valmistuneet:

Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala: Eero Alhamo, Henrik Bremer, Arttu Haataja, Ville Helminen, Toivo Itvola, Akseli Jokinen, Eetu Kauppinen, Tyson Kivilompolo, Valde Konttinen, Juuso Liljaranta, Taneli Malinen, Jaakko Mäkinen, Aarne Nieminen, Jesse Nordgren, Elias Peltomäki, Eetu Salminen, Minja Vainio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Asennuksen ja automaation osaamisala: Petteri Ahonen, Samuel Frantzi, Eero Lehtonen, Joel Mansikka, Niklas Myllymäki, Ville Nieminen, Jesse Rassa, Hanna Reini, Miro Riskilä, Eetu Siuro

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, Tuotantotekniikan osaamisala: Tuukka Niemelä, Jaakko Rimppi

Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Neea Ahola, Riikka Hietanen, Veera Hietanen, Niklas Hulkkonen, Julia Kaasalainen, Eetu Kaukola, Iida Konttinen, Santeri Kuusimäki, Mira Lahtinen, Pihla Lammasniemi, Pinja Latvala, Noora Lindèn, Akseli Luomahaara, Lauri Marjamäki, Anselmi Mäkinen, Eero Nokkonen, Eetu Onikki, Santtu Ouni, Elias Papinsaari, Anniina Pirttiaho, Roope Romppainen, Sofia Silvas, Alisa Sireni, Roope Ylönen

Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Kalle Erkko, Jussi Hietaniemi, Niko Joenperä, Eero Keinänen, Janette Kemppainen, Jere Keskinen, Jonni Kortteus, Aleksi Partio, Jemina Ruuskanen, Pyry Sivula, Ella Terävä, Jere Vihottula

Liiketoiminnan perustutkinto: Susanna Di Gaetano, Henna Heiskari, Tanja Hirvenoja, Tiina Kivilahti, Alena Kuzmitskaya, Tiina Levonen, Virpi Mäkiö, Hanna Peuraniemi

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneasennuksen osaamisala: Jani Karjalainen, Mika Roivainen, Arto Vääräkoski

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Toimitilahuollon osaamisala: Anwer Aldulaimi, Hayder Al-Fatlawi, Elena Astrakhantseva, Inkeri Heikkinen, Fahima Rahimi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Aleksi Luokkala

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Aino Helenius, Nea Kaura-aho, Olli Syrjä, Faranak Vakily, Emilia Vattula

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Venla Alakotila, Henna Heikkilä, Saija Huhtala, Lilja Lehtola, Jenna Paananen, Jannariina Pasuri, Matilda Schulz

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala: Tiina Ora, Sini Touhunen

Kurun Metsätien toimipisteestä valmistuneet:

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala: Viivi Ahonen, Santtu Hakkio, Elias Heikkilä, Tiia Kenttämaa, Niko Kuusisto, Elias Lahdenperä, Mikko Lehtonen, Atte Siiki, Lauri Tapala, Jussi Weiste

Metsäalan perustutkinto, Metsäkoneenkuljetuksen osaamisala: Jenni Kuusilinna, Nico Kärkelä, Jonna Lahti, Riku Lammi, Joni Lepistö, Joonas Liesijärvi, Elmeri Myllyniemi, Tommi Männistö, Henri Paloneva, Alpi Rainti, Joonas Ristiluoma, Riku Ruohonen, Pyry Suomalainen, Jere Tarpila, Aleksi Törmä, Onni Urrila, Lauri Vehkalahti

Kansainvälinen Luontoalan ammattitutkinto, erä- ja luonto-opas:

Bogacz Tomasz, Puola, Claus Ruben, Belgia, Frick Justin, Itävalta, Gogoleva Marina, Venäjä, Mikkonen Päivi, Suomi, Neuenschwander Stefan, Sveitsi, Pohjolainen Jaakko, Suomi, Rauma Theresa, Suomi, Riviere Jean-Romain, Ranska, Roordink Everdine, Alankomaat, Saari Valtteri, Suomi, Sanz Mañogil  Adriana, Espanja,  Sharma Sujal, Nepal

Ylöjärveläiset Tredun muista toimipisteistä valmistuneet:

Autoalan perustutkinto, Autotekniikan osaamisala: Arsi Huovinen

Elintarvikealan perustutkinto, Leipomoalan osaamisala: Eveliina Heikkanen

Elintarvikealan perustutkinto, Liha-alan osaamisala: Miina Kukkonen

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, Kampaajatyön osaamisala: Julia Pohjanheimo

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Asiakaspalvelun osaamisala: Roosa Ryttäri

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala: Niko Hakosalmi,

Miikka Mäkelä

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto, Nuoriso- ja yhteisöohjauksen osaamisala: Tiina Kuusipalo, Kasperi Lahtela, Hannu Valtonen

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, Ihon erikois- ja laitehoitojen osaamisala: Josefiina Paasila

Laboratorioalan perustutkinto: Kasimir Airio

Liiketalouden perustutkinto, Asiakaspalvelun ja myynnin osaamisala: Santeri Perälä, Shawn Phillips,

Arttu Sahimäki

Liiketalouden perustutkinto, Talous- ja toimistopalvelujen osaamisala: Anna Zelenina

Liiketoiminnan perustutkinto: Anna Zelenina, Kasper Jansson, Jenni Vuohijoki

Logistiikan perustutkinto, Kuljetuspalvelujen osaamisala: Hunor Bencze

Logistiikan perustutkinto, Varastopalvelujen osaamisala: Jarno Jauhiainen

Matkailualan perustutkinto, Majoituspalvelujen osaamisala: Gian Vähäkuopus

Media-alan perustutkinto, Julkaisutuotannon osaamisala: Jarno Hirvonen, Miikka Nieminen

Prosessiteollisuuden perustutkinto, Kemianteollisuuden osaamisala: Sari Saine

Puualan perustutkinto: Ville Palmi

Rakennusalan perustutkinto, Maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala: Marcus Vuorenmaa

Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala: Arif Basharyar, Roope Forss, Antti Hietala, Tuukka Laukkanen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Ikääntyvien hoidon ja kuntoutumisen osaamisala: Kok Leong Chong, Liis Mägi, Teemu Rantanen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Teemu Rantanen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala: Kanyanee Selkämaa

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala: Ulla Dufva, Rita Mestilainen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala: Marika Sillanpää

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Suunhoidon osaamisala: Veera Konttinen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, Vammaistyön osaamisala: Taru Mäkinen

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Joni Keinänen, Juho Mäkelä, Teemu Seilistö, Jere Vesanen

Talotekniikan perustutkinto, Putkiasennuksen osaamisala: Atte Asumalahti, Topi Koivunen, Eetu Nikola

Teknisen suunnittelun perustutkinto, Miron Pripotenski, Iida Viitamäki

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, Ohjelmistotuotannon osaamisala: Juuso Kemppainen, Tino Perkkiö

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?