YIlvekseltä apua vähävaraisille lapsiperheille Hope-yhdistyksen kautta

Ylöjärven Ilves lahjoittaa Hope – Yhdessä & Yhteisesti ry:n kautta perheille käyttämättömiä, aikaisempien seuramallistojen lasten ja aikuisten urheiluvaatteita ja -tarvikkeita.

Hope on hyväntekeväisyysyhdistys, joka avustaa vähävaraisia lapsiperheitä Suomessa useilla paikkakunnilla. Yhdistys muun muassa auttaa vaate- ja tavaralahjoituksin vähävaraisia tai äkillisiä kriisejä kohdanneita lapsiperheitä ja tukee näiden perheiden lasten harrastustoimintaa.

– Seuramme keskeisiin arvoihin kuuluu elinikäisen liikuntaharrastuksen tukeminen. Näissä merkeissä haluamme auttaa lahjoittamalla urheiluvarusteita perheille, Ylöjärven Ilveksen toiminnanjohtaja Otso Lepomäki sanoo.

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?