Kouluratsastuksen kaupunginmestaruudet jaettu – Voitto jaettiin neljässä eri luokassa

Kouluratsastuksen Ylöjärven mestaruuskilpailut järjestettiin Ratsutila Kristallilla. Luokat olivat kaikille avoimia, mutta mestaruuksista kilpailivat vain vakituisesti Ylöjärvellä asuvat ratsastajat.

Helatorstaina kouluratsastajille jaettiin ruusukkeita ja palkintoja (Kuva: Goodwill Riders)

Helatorstaina järjestetyssä kilpaolussa luokka 1 ratsastettiin kilpailuharjoituksena. Luokat 2–4 kilpailtiin 1-tasolla.

Ylöjärven mestarit

Harrastemestaruus: 1) Eira Parkkali, 2) Jenna Kemppainen, 3) Salla Jääskeläinen
Poni/juniorimestaruus: 1) Pinja Puro, 2) Unna Nieminen, 3) Salla Hietaniemi
Suomenhevosmestaruus: 1) Kerttu Nieminen, 2) Maija Nieminen, 3) Katri Keränen
Seniorimestaruus: 1) Wiivi Rask, 2) Johanna Toivanen, 3) Tuuli Virtanen

Luokkakohtaiset tulokset

Luokka 1 – Koulu Prix de Kristalli, kategoria 1 + H

1) Minna-Maria Heikkilä, Tähti-Paasto, Pinsiön Puskaratsastajat ry, 66,842
2) Rosa Salonen. HC Little Mercedes, Tampereen Ratsastusseura ry, 60,789
3) Aurora Teräsmaa, Lyster, Tammer Riders ry, 57,105
4) Nelli Savolainen, Suojari, Tallitiimi ry. 40,526

Luokka 2 – Koulu Prix de Pancho Villa Ylöjärvi, kategoria 1 + H

1) Eira Parkkali, Jamilla, Goodwill Riders ry, 62,174
2) Noora Kemppainen, Jamilla, Goodwill Riders ry, 60,870
3) Saga Heikkilä, Ogar, Goodwill Riders ry, 60,435
4) Jenna Kemppainen, Gnomas, Goodwill Riders ry, 58,043
5) Salla Jääskeläinen, Pijus, Ylöjärven Ratsastajat ry, 57,609
6) Susanna Vehmas, Violet G., Goodwill Riders ry, 57,174
7) Jaana Hanhonen-Helenius, Violet G., Tampereen Ratsastusseura ry, 56,522
8) Salla Hietaniemi, Roksana, Ylöjärven Ratsastajat ry, 56,087
9) Kerttu Nieminen, Alexa 2665, Tallitiimi ry, 54,783
10) Kylli Alhamo, Selena, Tampereen Ratsastusseura ry, 51,739
11) Maija Nieminen, Alexa 2665, Tallitiimi ry, 51,087
12) Iina Heinilä, Markin Milina, Tampereen Ratsastusseura ry, 48,913

Luokka 3 – Koulu Prix de Vahannan Ratsastuskoulu, kategoria 2 + 1 + H

1) Pinja Puro, Chila II, Goodwill Riders ry, 65,833
2) Unna Nieminen, Steinskogens Gnist, Goodwill Riders ry, 63,125
3) Salla Hietaniemi, Roksana, Ylöjärven Ratsastajat ry, 58,958
4) Kerttu Nieminen, Rinkan Rasmus, Tallitiimi ry, 57,708
5) Henni Mustila, Aramis VII, Goodwill Riders ry, 54,375
6) Salla Jokinen, Corina, Goodwill Riders ry, 53,750
6) Henrika Mattila, Aramis VII, Goodwill Riders ry, 53,750
8) Tiina Kuussalo, Thorina, Goodwill Riders ry, 53,333
8) Maija Nieminen, Rinkan Rasmus, Tallitiimi ry, 53,333
10) Kylli Alhamo, Selena, Tampereen Ratsastusseura ry 52,917
11) Venla Valkokari, Doyher Angus Og, Goodwill Riders ry, 51,250
12) Katri Keränen, Ukko-Mestari, Tallitiimi ry, 49,583
13) Nelli Savolainen, Suojari, Tallitiimi ry, 0

Luokka 4 – Koulu Prix de Fressi Ylöjärvi, kategoria 2 + 1 + H

1) Tuuli Laine, Chila II, Goodwill Riders ry, 65,000
2) Wiivi Rask, Thorina, Goodwill Riders ry, 61,552
3) Johanna Toivanen, Mentholic, Goodwill Riders ry, 58,621
4) Tuuli Virtanen, Ogar, Tampereen Ratsastusseura ry, 57,931
5) Unna Nieminen, Steinskogens Gnist, Goodwill Riders ry, 57,759
6) Emmi Tähkänen, Doyher Angus Og, Goodwill Riders ry, 57,069
7) Tiinu Pärssinen, Corina, Goodwill Riders ry, 54,828

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?