Onnea ammattiin valmistuneille! Listasimme Ylöjärvellä tutkintonsa tänä keväänä suorittaneet

Tiedätkö ylöjärveläisen, joka suoritti tutkintonsa muualla kuin Tredussa? Voit ilmoittaa hänen nimensä tutkintonimikkeen ja oppilaitoksen kera toimituksellemme osoitteeseen toimitus@ylojarvenuutiset.fi.

Ylöjärvellä juhlitaan lauantaina ammattiin valmistuvia opiskelijoita.

Tampereen seudun ammattiopisto Tredun

Metsätien toimipiste:

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Havi Martti, Jokela Jussi, Jokinen Albert, Kohtakangas Juho, Kukkula Aleksi, Rantala Eetu, Siukola Jeppe, Sävilahti Jesse, Vanhakylä Antti, Yli-Hankala Juhani

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja: Hakanen Jani, Heikkilä Turo, Järvenpää Miika, Kivinen Ville, Koivisto Katri, Lehtimäki Mika, Lehtinen Paavo, Lehtonen Jasperi, Mähönen Pasi, Pöntys Antti, Raudive Anastasija, Sorri Salla, Virtanen Juho, Wallenius Miro

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneasentaja: Juntunen Iida-Maria, Jeffery Henrik, Rauva Kalle, Vallenius Juha, Wall Anssi

Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto, metsätalousyrittäjä: Haapajoki Harri

Metsäalan ammattitutkinto, metsäkoneenkuljettaja: Miettinen Jyrki

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto: Maijala Santeri

Valon toimipiste:  

Autoalan perustutkinto: Aleksi Ahonen, Atte Hoikkala, Atte Sipilä, Eemeli Hölli, Emilia Tamminen, Iiro Suhonen, Jani Koskela, Jere Kuivisto, Jerry Kaaja, Kalle Kuoppala, Markus Uusitalo, Niklas Vastamäki

Kone- ja metallialan perustutkinto: Akseli Nikkilä, Antti Huotari, Joona Mätäsniemi, Kalle-Valtteri Joensuu, Markus Hakala, Roni Halme, Tomi Issakainen, Tuomas Mattila, Vili Kellokoski

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto: Annakaisa Niemann, Anssi Peuhkurinen, Kirsi Niemi, Minna Haapahuhta, Suvi Uusitarkka

Liiketalouden perustutkinto: Akseli Paldanius, Amanda Hakala, Amanda Niemi, Annu Pakkanen, Arsi Syrjänen, Arttu Jokinen, Eemil Tuuli, Eetu Vainionpää, Elias Alakotila, Elias Siira, Elina Tapio, Ella Salo, Emma Viitakangas, Jasse Rannanvirta, Jiri Arvola, Johannes Koivunen, Joonas Kemppainen, Justus Myllyniemi, Kalle Mäenpää, Lassi Kuusinen, Mikko Santanen, Mona Jääskeläinen, Niilo Sulku, Niko Laakso, Niko Tuomaala, Noora Khouya, Petra Tarpila, Salla Aaltonen, Sami Savolainen, Samuel Mäkipää, Sanna Toikkanen, Sara Kontola, Seppo Tammivuori, Valtteri Anttila, Valtteri Vireaho, Veera Leppänen, Veikka Havu, Ville Toivonen, Väinö Paavola

Liiketoiminnan perustutkinto: Sampo Kivimäki

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Aada Pyykkönen, Anna Niiniaho, Ansumana Saidykhan, Eerika Lehtinen, Eetu Salonen, Ella Mäkinen, Faezeh Ehtesabi, Frida Härkönen, Hanna-Maria Hilvola, Heidi Sotaniemi, Henna Rappu, Iida Dorn, Jenna Haapala, Jenna Halonen, Jenna Kansikas, Jenni Nurmisto, Joni Sauvolainen, Julia Hiltula, Julia Melnitsuk, Jussi Mäkinen, Kaisa Niemelä, Krista Salonen, Maarit Ahonen, Maarit Kaunisto, Maisa Viitaniemi, Marika Friberg, Masooma Mohammad Juma, Matilda Laine, Milla Pyykönen, Milla Välisaari, Mira Kitula, Mirjami Kaikkonen, Mirva Ahonen, Noa Järvensivu, Qunoot Ismael, Ronja Hynnä, Rosa Jakobsson, Salla Saarinen, Senni Salonen, Siiri Jurvanen, Suvi Järvinen, Tessa Leppänen, Tiia Leponiemi, Tuula Luoto, Veera Keskinen, Veera Vitikainen, Vilhelmiina Taivio, Viola Leppänen

Muista Tredun toimipisteistä valmistuneet ylöjärveläiset:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto: Elsa Niemistö

Autoalan perustutkinto: Arsi Kalliokoski, Eelis Näppinen, Jimi Kaasinen, Mikki Hannunkivi, Tuomas Haapanen

Elintarvikealan perustutkinto: Minna Vänttinen

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto: Inka Pohjamies, Janita Valkinen, Jenna Räsänen, Johannes Virta, Jyri Rapatti, Kaisa Jokela, Kaisu Koski, Päivi Pylsy

Kauneudenhoitoalan perustutkinto: Karita Toivonen

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto: Aleksi Mattila, Ville Pirkkalaniemi

Kone- ja metallialan perustutkinto: Jere Mäkinen

Lentokoneasennuksen perustutkinto: Iikka Nurmi, Niko Tuominen

Liiketalouden perustutkinto: Anna Termonen, Heikki Multanen, Helga Ruuska, Joona Karvinen, Milla Lindén, Nea Edgren, Salla Kooni

Logistiikan perustutkinto: Aleksi Lehtonen, Arsi Järviö, Janne Saari, Julia Peltonen, Leo Peltonen, Rami Marttila, Saku Hyvärinen, Sami Kemppinen

Media-alan perustutkinto: Hannele Katajamäki

Pintakäsittelyalan perustutkinto: Niina Hakala, Ville Outavaara

Rakennusalan perustutkinto: Jere Tuomaala, Jussi Nummela, Mikko Lampinen, Niklas Anttonen, Petrus Holmi, Roni Kankainen, Valtteri Koski

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto: Alice Aho, Hilda Havanka, Laura Laukkanen, Milja Hakala, Nina Salminen, Saku Uuranmäki, Susanna Salo, Svetlana Zaburdajeva

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto: Aatu Pannula, Eero Ruuska, Juha Kylliäinen, Petri Nieminen, Tero Uusitalo

Talotekniikan perustutkinto: Jussi Teuho, Lauri Tamsi, Wiljami Tiainen

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto: Heidi Heinonen

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto: Eetu Heiskanen

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto: Niklas Sundell

Turvallisuusalan perustutkinto: Johanna Heikkinen

Kommentoi

Sinun tulee olla kirjautunut kirjoittaaksesi kommentin.

Haluaisitko lukea artikkeleita enemmänkin?