YPA palkitsi parhaita

Ylöjärven Pallon salibandyjaosto palkitsi viime kauden ansioituneimmat pelaajat ja toimihenkilöt päättäjäisissään.

Junnujoukkueiden tehopelaajat ja aikuisjoukkueiden parhaat saivat palkintonsa.

Jokaisesta juniorijoukkueesta palkittiin tehopelaaja, tsemppari ja kauden aikana kehittynein pelaaja.

Perinteiset erityispalkinnot jaettiin myös vuoden joukkueelle, Fair Play -toiminnalle ja vuoden valmentajalle.

Vuoden joukkueeksi valikoitui pioneerityötä tehnyt D- ja C-tyttöjen joukkue.

Fair Play -palkinto ojennettiin YPAlaiselle, joka osoitti erityistä seurahenkeä toimimalla vuonna 2009 syntyneiden poikien joukkueenjohtajana, seuran asuvastaavana sekä naisjoukkueen pelaajana. Palkinnon sai Jenni Veijonen.

Joukkueiden tsempparipelaajat hakivat niin ikään palkintonsa.

Vuoden valmentaja -palkinto ojennettiin valmentajalle, jonka valmentajat äänestivät keskuudestaan. Tällä kertaa vuoden valmentajaksi valittiin vuonna 2004 syntyneiden poikien valmennustiimiin kuuluva Timo Ruohonen.

YPAn palkitut:

G09-pojat Sininen
Tehopelaaja: Wilppu Heikkilä
Tsemppari: Joel Rajala
Kehittynein: Konsta Lattunen
MVP: Lucas Wilsa

G09-pojat Valkoinen
Tehopelaaja: Aaro Rantala
Tsemppari: Elias Veijonen
Kehittynein: Nooa Jarkko

F08-pojat Sininen
Tehopelaaja: Jemi Poikolainen
Tsemppari: Paavo Mänty
Kehittynein: Vili Muuttoranta

F08-pojat Valkoinen
Tehopelaaja: Luka Tikkinen
Tsemppari: Jasu-Eemil Viitanen
Kehittynein: Rasmus Halonen

F07-pojat
Tehopelaaja: Tuukka Vilén
Tsemppari: Johannes Wasenius
Kehittynein: Elias Hein

E06-pojat Sininen
Tehopelaaja: Ilari Alhola
Tsemppari: Kaapo Saloranta
Kehittynein: Arttu Paloneva

E06-pojat Valkoinen
Tehopelaaja: Vihtori Mikkonen
Tsemppari: Jere Pärssinen
Kehittynein: Matias Tervokoski

E05-pojat
Tehopelaaja: Veeti Timonen
Tsemppari: Kasper Kettunen
Kehittynein: Kristian Päivinen

D04-pojat Sininen
Tehopelaaja: Joona Isomäki
Tsemppari: Arttu Ruuhikorpi
Kehittynein: Oskari Soininen

D04-pojat Valkoinen
Tehopelaaja: Veikko Määttä
Tsemppari: Ville Videnoja
Kehittynein: Uuti Lehtinen

D03-pojat
Tehopelaaja: Artturi Alhola
Tsemppari: Kasper Iso-Mustajärvi
Kehittynein: Santeri Pesonen

C02-pojat
Tehopelaaja: Onni Kananoja
Tehopelaaja: Arttu Salonen
Kehittynein: Miika Pitkälä

C01-pojat
Tehopelaaja: Jere Niemi
Tsemppari: Riku Niemienen
Kehittynein: Lauri Laine

D- ja C-tytöt
Tehopelaaja: Emilia Paldanius
Tsemppari: Adele Pitkälä
Kehittynein: Vilma Okkolin

D02-pojat
Tehopelaaja: Onni Kananoja
Tehopelaaja: Arttu Salonen
Kehittynein: Miika Pitkälä

Naiset I 2.div
Tehopelaaja: Johanna Mäkinen
Joukkueen paras: Milla Välisaari

Miehet I 5. div
Tehopelaaja: Tiitus Toivonen
Joukkueen paras: Eero Heikkilä

Naiset II 3.div
Tehopelaaja: Heta Heinämäki
Joukkueen paras: Saara Launis

Miehet II 6. div
Tehopelaaja: Sami Pettinen
Joukkueen paras: Olli Kesäläinen

Naiset III 4.div
Tehopelaaja: Elina Ylihonkaluoma
Joukkueen paras: Nuray Ahsen Böre
Vuoden tulokas: Gretta Hotvet

Miehet III 6. div
Tehopelaaja: Jyri Hietaniemi
Joukkueen paras: Satu Vuoti

Joukkueiden kehittyneimmät ja aktiivisimmat nousivat muiden tapaana Koulutuskeskus Valon lavalle. (Kuvat: Arto Paananen)

Kommentoi

XHTML: Voit käyttää näitä tägejä: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>