Ehdokasblogit

Halukkaat ehdokkaat pitävät blogia Ylöjärven Uutisten nettisivuilla. Kukin ehdokas pitää blogia omaan tahtiinsa ja blogisisällöt ovat kokonaan ehdokkaiden itsensä tekemiä. Tälle sivulle listataan blogeja sitä mukaa, kun niitä perustetaan ehdokkaille.

 

EHDOKAS! Jos haluat oman blogin, ota yhteyttä kuntavaalit@ylojarvenuutiset.fi!

 

Juha Kanto (Keskusta): juhakanto.ylojarvenuutiset.fi

Paul Metsälä (Keskusta): paulmetsala.ylojarvenuutiset.fi

Timo Parkkinen (Keskusta): timoparkkinen.ylojarvenuutiset.fi

Minna Sarvijärvi (Keskusta): minnasarvijarvi.ylojarvenuutiset.fi

Elina Sieppi (Keskusta): elinasieppi.ylojarvenuutiset.fi

Leena Törmälä (Keskusta): leenatormala.ylojarvenuutiset.fi

Virpi Ukonmäki (Keskusta): virpiukonmaki.ylojarvenuutiset.fi

 

Peer Haataja (Kokoomus): peerhaataja.ylojarvenuutiset.fi

Eila Lokka (Kokoomus): eilalokka.ylojarvenuutiset.fi

Katja Luojus (Kokoomus): katjaluojus.ylojarvenuutiset.fi

Markus Silfverberg (Kokoomus): markussilfverberg.ylojarvenuutiset.fi

Katariina Sorvanto (Kokoomus): katariinasorvanto.ylojarvenuutiset.fi

 

Pia-Maria Turunen (Kristillisdemokraatit): piamariaturunen.ylojarvenuutiset.fi

 

Teemu Koponen (Perussuomalaiset): teemukoponen.ylojarvenuutiset.fi

Henrik Pajunen (Perussuomalaiset): henrikpajunen.ylojarvenuutiset.fi

Tomi Saaristo (Perussuomalaiset):  tomisaaristo.ylojarvenuutiset.fi

 

Auvo Itäpää (SDP): auvoitapaa.ylojarvenuutiset.fi

Ari Lehtonen (SDP): arilehtonen.ylojarvenuutiset.fi

Taku Nieminen (SDP): takunieminen.ylojarvenuutiset.fi

 

Erkki Helanoja (Vasemmistoliitto): erkkihelanoja.ylojarvenuutiset.fi

 

Timo Halttula (Vihreät): timohalttula.ylojarvenuutiset.fi

Päivi Kuusinen (Vihreät): paivikuusinen.ylojarvenuutiset.fi

Jussi Kytömäki (Vihreät):  jussikytomaki.ylojarvenuutiset.fi

Outi Kytömäki (Vihreät): outikytomaki.ylojarvenuutiset.fi

Minna Sorsa (Vihreät): minnasorsa.ylojarvenuutiset.fi